SZTUKA

CZYM JEST RZEŹBA?

Do stworzenia rzeźby RE ÉL BEAUTÉ zainspirowało nas połączenie świata sztuki wraz z naturą. Nasza rzeźba jest idealnym uzupełnieniem wszystkich kosmetyków z linii AWAKENESS.

RE EL BEAUTE SZTUKA 2

CO BYŁO INSPIRACJĄ DO POWSTANIA PROJEKTU RZEŹBY?

„Gdy zacząłem myśleć o zaprojektowaniu rzeźby dla marki RE ÉL BEAUTÉ oczywistym było, że jedyną inspiracją powinna być sama NATURA. Wpatrywałem się w kontury roślin i rysowałem, tak aby poznać istotę ich uniwersalnego piękna – chcąc uzyskać balans i harmonię z naturą. Szkicując szukałem kształtu organicznego, łagodnego, który ukoi oko człowieka zmęczonego technicznością i geometrią urbanistycznego krajobrazu. W rezultacie stworzyłem rzeźbę o charakterze abstrakcji organicznej, jej kontury przywołują skojarzenia z formami natury i emanują witalnością. Patrząc na tę spokojną kompozycję, jednocześnie odczuwamy wewnętrzną dynamikę pulsujących objętości, co niejako ożywia formę. Łagodnie płynące w przestrzeni obłości tworzą ażur, który stanowi wnętrze dla czegoś cennego i unikatowego..” projektant rzeźby – Artem Dmytrenko

re el beaute 1
Artem Dmytrenko

Artem Dmytrenko

Rzeźbiarz, urodził się w 1990 roku w zachodniej Ukrainie. W latach 2008-2012 studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie, na kierunku Rzeźba Monumentalna. Brał udział w wielu wystawach rysunku i rzeźby. Jest laureatem konkursów poezji, rysunku, rzeźby. Ilustrował książki, pracował nad projektami do pomników, wykonał kilka płyt upamiętniających we Lwowie. Brał udział w plenerach rzeźbiarskich
i rysunkowych w Ukrainie, Polsce i we Francji.

W latach 2012-2015 studiował na ASP w Warszawie w pracowni prof. Adama Myjaka. Miał wystawy indywidualne w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, Galerii Domu Ukraińskiego w Warszawie, Galerii Dondé. Jako wolontariusz prowadził w Warszawie zajecia arteterapii dla niepełnosprawnych dzieci. Od 2016 r. pracuje w pracowni rzeźby na Akademii Polsko-Japońskiej. Tworzy w dziedzinie rzeźby, instalacji, rysunku i ceramiki. Na przełomie lat 2017- 2018 pracował jako rzeźbiarz w Chinach, przy realizacji figur woskowych. Został nagrodzony w konkursach na pomnik Feliksa Stamma, Józefa Piłsudskiego, Stanisława Pyjasa. Obecnie pracuje na wydziale Rzeźby Akademii
Sztuk Pięknych w Warszawie.

Agnieszka Barnat

Artystka grafik, ceramik, mgr sztuki, absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Od 2006 roku prowadzi działalność pedagogiczną w dziedzinie ceramiki artystycznej i graficznej organizując kursy
i warsztaty we własnej pracowni oraz jako wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Sztuka. Obecnie pełni funkcję dyrektora szkoły i nauczyciela w założonej przez siebie szkole ceramiki Ceramiq.

Twórca marki Arroka.

„W ceramice poszukuję piękna i harmonii bez względu no to, czy jest to ceramika użytkowa czy rzeźba. W swoich pracach staram się łączyć tradycyjne techniki ceramiczne z elementami malarstwa i grafiki warsztatowej.”

Agnieszka Barnat

ETAPY

Etap 1

PRZYGOTOWANIE MASY LEJNEJ

Masa, z której zostanie wykonana rzeźba wymaga starannego przygotowania. Trzeba zadbać o jej lepkość oraz gęstość. Ten proces trwa nawet kilka godzin.

Etap 2

PRZYGOTOWANIE FORMY GIPSOWEJ

Każdy element formy należy starannie wyczyścić i złożyć jak
puzzle w całość.

Etap 3

ZALANIE FORMY I ODLANIE

Gotową masę lejna wlewamy do formy i po odpowiednim czasie wylewamy. Tak powstaje odlew, który musi kilkadziesiąt minut powoli schnąć.

Etap 4

WYJĘCIE RZEŹBY

Praca po odpowiednim czasie jest gotowa do otwarcia formy. Trzeba kolejno puzzle formy otwierać tak aby bezpiecznie wyjąc rzeźbę.

Etap 5

RETUSZ

Po wyjęciu rzeźby z formy należy usunąć wszystkie ślady łączenia formy. Jest to pracochłonny etap, który trwa kilkadziesiąt minut.

Etap 6

SUSZENIE RZEŹBY

Powolny proces suszenia gliny może trwać nawet kilka dni.

Etap 7

WYPAŁ NA BISKWIT

Delikatnie umieszczamy prace w piecu ceramicznym i wypalamy na tzw. biskwit w temperaturze 980 stopni Celsjusza. Cały proces trwa ok. 48h

Etap 8

RETUSZ PO WYPALENIU NA BISKWIT

Po wypaleniu na biskwit następuje kolejny retusz pracy. Ręczne szlifowanie oraz z zastosowaniem elektronarzędzi.

Etap 9

SZKLIWIENIE RZEŹBY

Rzeźba pokryta zostaje odpowiednim szkliwem dopasowanym do masy oraz temperatury wypalania rzeźby.

Etap 10

WYPAŁ KOŃCOWY RZEŹBY ZE SZKLIWEM

Wypał następuje w temperaturze 1200 stopni Celsjusza Praca zostaje ponownie włożona do pieca ceramicznego na końcowy wypał ze szkliwem. Po wyjęciu z pieca będzie trwałą wodoodporną strukturą. Rzeźba jest gotowa.
SZTUKA
SZTUKA_2
Koszyk
Scroll to Top

CHCEMY NAGRODZIĆ TWOJĄ LOJALNOŚĆ

Korzyści z członkostwa w naszym programie lojalnościowym:

  • Możliwość wymiany punktów lojalnościowych na dowolne produkty
  • Możliwość zamówienia naszych produktów przedpremierowo
  • Prezent urodzinowy
  • Dni zakupu w których uzyskach więcej punktów lojalnościowych

Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla.